Beseda s MUDr. Ivo Šlosarem ml.

Beseda s MUDr. Ivo Šlosarem ml. 1Povídání nejen o covidu

Datum konání: 1. 12. 2021 začátek od 08:00

V souvislosti s aktuálním děním kolem onemocnění COVID – 19 jsme na naší škole v TV studiu měli možnost hovořit na toto téma s MUDr. Ivo Šlosarem.
Žáci si předem připravili otázky, které je zajímaly, na které neznali odpovědi nebo se v nich
neorientovali. Beseda byla vysílána živě a její záznam je možné si pustit i na kanále youtube.
Pan doktor měl s námi celkem práci, protože jsme mu dávali opravdu všetečné otázky. Dozvěděli jsme se například, proč někdo má průběh nemoci velmi těžký, skončí v nemocnici na ARU, proč někdo vše zvládne doma a někdo ani neví, že onemocnění prodělal. Řeč byla i o přenosu viru, o protilátkách, o očkování, o karanténě a v neposlední řadě také o tom, proč se k tématu COVID – 19 stavějí různě sami odborníci.
Pan doktor se nám snažil cestou příkladů a metafor vysvětlit věc tak, abychom ji dobře a správně pochopily i my, děti. A v tom je asi největší přínos celé besedy. Řada věcí je nám nyní jasnější, už víme. Mnoho otázek se bohužel do pořadu s odborníkem nevešlo, ale moderátorka Anička Milerová poprosila pana doktora a ten přislíbil podat ještě několik aspoň písemných odpovědí.
Panu doktorovi mnohokrát děkujeme, jemu i nám všem přejeme krásný adventní čas i blížící se Vánoce a úplně ze všeho nejvíce – zdraví.

Vytvořeno: 2. 12. 2021
Poslední aktualizace: 2. 12. 2021 21:38