IQlandie

Exkurze žáků 8. ročníků

Datum konání: 23. 4. 2019 začátek od 07:36

Místo konání: IQ LANDIA LIBEREC, Liberec

V brzkých ranních hodinách vyrazili žáci osmých tříd se svými třídními učitelkami do Liberce, kde hlavní nápní byla návštěva IQlandie.

Žáci byli rozděleni do skupin, kdy každá skupina měla své pracovní listy, které během exkurze vyplňovali. Celé tři hodiny do oběda procházeli jednotlivá patra, kde se seznamovali a hráli se stovkami interaktivních exponátů, potkali prvního humanoidního robota v ČR, zažili nefalšovaný kosmický výcvik, prožili ohnivou bouři i tanec blesků, zjistili, jak funguje lidské tělo a našli odpovědi na spousty svých otázek. Každé PROČ, našlo v IQlandii své PROTO.

Po obědě obě třídy čekala science show, kde žáci aktivně zapojovali do různých pokusných aktivit, vyzkoušeli Van de Graaffův generátor i účinky tekutého dusíku.

Věříme, že si exkurzi všichni skvěle užili a využijí získané informace nejen ve škole :).

Vytvořeno: 24. 4. 2019
Poslední aktualizace: 24. 4. 2019 15:09