Jak se žilo před rokem 1989 + Únik z totality

Datum konání: 29. 1. 2020 začátek od 08:00

Organizátor: Jana Veselá a Oblastní muzeum

V rámci letošních oslav 30. výročí Sametové revoluce připravilo muzeum únikovou hru Únik z totality. Aby si děti udělaly lepší představu, z čeho mají uniknout, uspořádali jsme si v 6.B celý den ve stylu retro. Nejprve děti doma vyzpovídaly své rodiče a prarodiče, zaznamenaly jejich stručné či poměrně obsáhlé vzpomínky a ve škole si potom rozdělily jednotlivé aspekty tehdejšího života a zpracovaly na plakáty. Laskaví rodiče nám pomohli obstarat spoustu dobových předmětů a hraček. Ve středu tedy mohly děti vkročit do doby před 30 a více lety, podělit se o zkušenosti ze svých rodin, prohlédnout a vyzkoušet, co kolegové donesli. Tehdejší módu jsme mohli obdivovat na malé modní přehlídce. P.uč. Fryč připojil své osobní vzpomínky na skauta a dospívání v době nesvobody. No, a na konec jsme se přesunuli do muzea na únikovou hru. Ve čtyřech týmech po různých trasách se všem podařilo vyluštit šifry, zdolat překážky, projít výslechem na policii a úspěšně dojít až na Národní třídu a radovat se z nově nabyté svobody!

Vytvořeno: 31. 1. 2020
Poslední aktualizace: 1. 2. 2020 18:55