Odznak všestrannosti - krajské kolo

Soutěž pro žáky ročníku 2009 - 2004

Datum konání: 10. 5. 2019 začátek od 08:00

Místo konání: Atletický stadion Chomutov, Zadní Vinohrady, 43001 Chomutov

Typ akce: sport, aktivní vyžití

Po postupu z okresního kola čekalo na naše žáky na chomutovském atletickém stadionu kolo krajské. Tentokrát byla konkurence obrovská. Sjelo se zde přes 230 žáků z celého kraje.

Naše družstvo nastupovalo s touhou se po roce vrátit mezi elitu a vybojovat svými výsledky postup na republikové finále do Brna.

Začínalo se na dálce, kde nejkvalitnější výkon předvedl Vojta Husinecký, který o pár centimetrů přeskočil pětimetrovou hranici. Poté následovala nejtěžší disciplíná celého víceboje - shyby na šikmé lavičce. Ve dvouminutovém intervalu ze sebe všichni závodnici vydali veškeré síly. Nejlépe si vedl Matyáš Hrůza, který jich udělal 64. V leh-sedech se blýskla Veronika Rožičová, která byla jednou z mála závodnic, která překonala hranici sto leh-sedů  výkonem 107 leh-sedů za dvě minuty. V míčku nejlepší výkon týmu předvedl David Beck, který hodil rovných 60 metrů. V předposlední disciplíně, sprintu na 60 m, nejkvalitnější výkon vysprintovala Terka Koudelků - 8.76 s.

Před poslední disciplínou bylo naše družstvo druhé. Druhá příčka by zajišťovala postup na zářijové republikové finále. Náskok na třetí byl ale pouhých 160 b, což v konečném součtu je opravdu málo. Naši závodníci tušili, že musí v poslední volitelné disciplíně - běhu na 1000 m nebo driblingu, zapnout na 150 procent. Skvělý výkon předvedla v driblingu Adéla Kočí, která a dvě minuty nadriblovla 364 m. Po doběhnutí posledích metrů bylo jasné, že se všichni vydali za všech sil. Ale vyplatilo se. Druhou příčku jsme uhájili, a tak se můžeme těšit na Republikové finále.

Členy družstva tentokrát byli:

Adéla Kočí, Tereza Koudelková, Nelly Miltnerová, Veronika Rožičová, Vojtěch Husinecký, Matyáš Hrůza, David Beck a Petr Šmíd. Náhradnicí v dnešním závodě byl Klára De Stefanis

Želízka v ohni měla naše škola i mezi jednotlivci. Někteří žáci se takových velkých závodů zúčastnili poprvé a spíše sbírali zkušenosti, jiní jsou již ostřílenými soutěžícími a prahli po medaili. Nakonec jich pár "cinklo" i mezi jednotlivci. Nejcennější získal Viktor De Stefanis mezi chlapci ročníku 2009. Na stupně vítězů ho doprovodil na třetí příčce Jakub Faltejsek.

Stříbrné medaile jsme měli rovnou tři. Jan Žiaček (2007) si svým výkonem také vysloužil postup na Republikové finále. Další stříbro si odvezla Ema Dvořáková (2006) a Adéla Kočí (2005). Těsně pod stupni vítězů skončila Anežka Doksanská (2007), Marie Havlínová (2008) a Veronika Rožičová (2005) na čtvrtém místě. Do desátého místa ve svých kategoriích se umístíli tito žáci: Jaroslav Kořínek (2004), Petr Velička (2006) , Jiří Rytíř (2008), Nelly Miltnerová (2005), Tereza Koudelková (2005), Diana Petržílková (2008) , Natálie Zátopková a Barbora Šourková (2009).

Zvláštní pochvalu zaslouží Honzík Frühauf, který dokončil závod i přes zranění kolene. A aby té smůly neměl dost, upadl při startu běhu na 1000 m. Přesto závod nevzdal a i se šrámy doběhl.

Všem reprezentantům děkujeme a věříme, že ani na Republikovém finále se neztratí.

Vytvořeno: 10. 5. 2019
Poslední aktualizace: 10. 5. 2019 21:55