Okresní kolo v přespolním běhu

Postupová soutěž pro žáky 6. - 9. ročníků

Datum konání: 30. 9. 2019 začátek od 13:30

Místo konání: Horní Ves, Domovina, 43003 Chomutov

Typ akce: sport, aktivní vyžití

Organizátor: Ivana Poláková, Radek Janout

I přes drobné obtíže s výběrem žáků se naši reprezentanti představili v areálu Domovinka v závodech prespolniho běhu. A vedli si více než skvěle. Ve třech ze čtyřech kategorií zvítězili a v jedné skončili druzí.

Již po doběhu mladších dívek nebyl pochyb o jejich vítězství, protože naše čtyři dívky dobehly mezi prvními pěti. Nejlépe si věděla Majda Prontekerová, která doběhla s náskokem první. 3. - 5. místo obsadily Kristýna Bálintová, Hana Formanová a Alexandra Krstičová.

A to ještě nejlepší z našich dívek Ema Dvořáková zachraňovala družstvo starsich dívek, které díky nemoci některých nebylo úplné. Vedla si ale skvěle a mezi staršími dovkami doběhla třetí, čímž velkou měrou přispěla k jejih vítězství. Další naše reprezentanty se srovnaly na 5. - 7. místě - Nelly Miltnerová, Adéla Kočí a Michaela Hurníková.

Nejvice překvapilo vítězství starších chlapců, které bylo složeno až na poslední chvíli. Největší měrou se o zlaté medaile a tedy i postup do kola krajského zapříčinil František Kubík, který nechal za sebou vsechny borce, včetně atletů a s úsměvem na rtech doběhl první.  Krajské kol spolu s ním vybojoval Petr Šmíd, Štěpán Malcovský a Jan Slabyhoud.

Druhé misto v kategorii mladších chlapců vybojovali tito borci. Vítězství s obrovským náskokem patrilo Tomáši Kuricovi. Další skvělá umístění ziskali Jakub Pospíšil, Jan Vaníček, Jan Žiaček, David Bauer, Matěj Novák a Vojtěch Ekrt a Matěj Matuška.

Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Družstvům, která postoupila, budeme držet palce na krajských závodech, které se konají příští týden v Ústí nad Labem.

Vytvořeno: 30. 9. 2019
Poslední aktualizace: 30. 9. 2019 20:49