Perkmonův vánoční turnaj

Studio při rozhovoru s náměstkem primátora Milanem MärcemZáznam přímého přenosu z Perkmonova vánočního turnaje ve florbalu

Datum konání: 20. 12. 2019 začátek od 10:00

Místo konání: tělocvična - ZŠ Ak. Heyrovského, 430 03 Chomutov

Typ akce: ostatní - sport, aktivní vyžití

V režii...V pátek 20. prosince se uskutečnila přelomová akce naší školy - první přímý přenos, neboli livestream, jak je dnes moderní nazývat živé natáčení a vysílání.

Perkomon Academy, se kterou škola spolupracuje zorganizovala turnaj ve florbalu a děti naší školy připravily přímý přenos z této akce za asistence LiveSignal, firmy, která se na přímé přenosy specializuje.

Už s předstihem od začátku školního roku se děti učily zvládat televizní techniku, připravovali se moderátoři, kameramani, střihači, oparátoři replay (opakované záběry), technici.

Ve středu před vysíláním proběhla zkouška přímého přenosu z vánočního představení 5.C a paní učitelky Markové (zde), ve čtvrtek děti nacvičovaly už na místě v tělocvičně a v pátek v 10:00 se jelo naostro. Úspěch přenosu naštěstí neohrozilo selhávání techniky, ke kterému v průběhu přenosu bohužel docházelo.

No a jak dopadl první přenos ze školy Ak. Heyrovského v Chomutově?  Posuďte sami ze záznamu:

Kamera: Jéňa K., Adam P., Filip D., Matěj N., Michal T., Natálka B., Zdeněk R., Jirka O.,

Zvuk: Jakub B.

Střih, režie: Tomík K., David Ch.

Replay: Roman N., Kryštof K.

Moderátoři: Vojtěch E., Jan S., Martin M., Adélka K., Veronika R.

Perkmon Academy

LiveSignál