Plujeme po řekách starověku

Akce je vhodná pro děti

Plujemedějepisný projekt pro žáky šestého ročníku

Datum konání: 30. 1. 2019 začátek od 08:00, délka 5 hodin

Organizátor: Markéta Pravdová

Doba trvání: 5 hodin

Dne 30.1.2019 se na naší škole konal dějepisný projekt završující výuku o staroorientálních státech - Plujeme po řekách starověku. Na chodbě jste klidně mohli potkat Mezopotámce, Egypťana, Indku, Číňana nebo Palestince. Byli to zemědělci, vládci, obchodníci, tanečnice, otroci, a dokonce jste mohli potkat i mumii. Navzdory jejich původu z různých sociálních vrstev a zemí dokázali efektivně spolupracovat ve skupinách při plnění úkolů. Zvládli balzamovat mrtvého faraona, vytvořit bez mluvení společný plakát o různých starověkých artefaktech, rýt do hliněné destičky, porazit Goliáše a vyřešit Šalamounovy hádanky, zrelaxovat se s mandalkami nebo vyřešit úkoly pomocí slavného čínského vynálezu – kompasu. Jednou z nejzajímavějších částí projektového dne byla bez pochyb přednáška o Číně v podání Martina Petra, studenta chomutovského gymnázia. Marti strávil v Číně část svého dětství a velice poutavou a dětem blízkou formou vyprávěl o tamním životě a zvyklostech. Dokonce stihl dětem dát lekci, jak správně jíst čínskými hůlkami.

Všichni žáci se tak mohou teď s chutí vrhnout na další etapu dějin, do antiky.

Galerie: https://pravdovam.rajce.idnes.cz/Plujeme_po_rekach_staroveku/

Plujeme