Republikové finále Sazka olympijského víceboje

- všestrannostní závod pro žáky 5. - 9. ročníku

Datum konání: 2. 9. 2020 - 4. 9. 2020 začátek od 07:53

Místo konání: Brno, Brno

Typ akce: sport, aktivní vyžití

Doba trvání: 2.7 dní

I v této nelehké době plné různých omezení se naši žáci svými výkony nominovali na Republikové finále Sazka olympijského víceboje do Brna.

Družstvo vyjelo ve složení:
Eliška Babková, Amálie Fučíková, Lucie Plosová (všechny 9.A), Sára Srnková (9.B), Jan Vaníček, Jan Žiaček (8.B), Jakub Pospíšil (8.A) a Viktor De Stefanis (6.A).

V kategorii jednotlivců nás reprezentovali tito žáci:

Vojtěch Husinecký, Matyáš Hrůza (9.A) Martin Chmelík (8.B), Hana Formanová (8.A), Marie Havlínová (7.B), Nella Kollárová (7.A) a Jakub Faltejsek (6.C).

Vzhledem k tomu, že družstvo nebylo složeno z chlapců nejvyššího ročníku, neodjížděli naši žáci na závod s velkými ambicemi. O to víc ale byli odhodlaní bojovat o co nejlepší umístění. Start se úplně nevydařil a po dvou disciplínách naše družstvo figurovalo na 22. místě. Po švihadle postoupili již na místo 16. a den uzavřeli na úžasném osmém místě. První desítka jim slušela.

Do druhého dne nastopili s odhodláním toto umístění udržet a možná ještě o něco vylepšit. Bylo skvělé sledovat jejich posun ve výsledkové listině směrem vpřed. Skvělých výsledků dosáhli především kluci v klicích (Honzík Ž - 106, Jakub a Viktor - 101), v leh-sedech zase zazářila Sára (103) a opět Honza (106) a Viktor (100). Předposlední disciplínou byl hod kriketovým míčkem. Tato disciplína nepatří mezi naše nejsilnější, ale mnoho jsme neztratili (Lucka krásných 48 m) a před závěrečnou disciplínou byli naši žáci čtvrtí. I přes neskutečné výkony v poslední disciplíně (Amálka vyhrála svůj rozběh na 1 000 m - 3:26, v driblinku zvládl Viktor a Eliška 330 m a Honza Vaníček 320 m, a v plavání zvládl za dvě minuty Honza Ž. 151 m a Kuba 142m) byla ztráta na medaili už tak velká, že jsme ji nedohnali a po roce jsme obhájili "bramborovou" medaili.

V jednotlivcích nejhodnotnějších výkonů dosáhli tito žáci:

Vojta Husinecký byl v absolutním pořadí všech driblujících nejlepší výkonem 368 m za dvě minuty.

Matyáš Hrůza byl nejlepší ve své kategorii v hodu míčkem 61 m

Martin Chmelík byl také nejlepší v hodu míčkem výkonem 67,50 m, což byl třetí nejlepší výkon ze všech závodníků.

Kuba Faltejsek, benjamínek výpravy, měl čtvrtý nejlepší výkon ve své kategorii v hodu medicinbalem - 9,55 m

Hanička Formanová zvládla natlačit běh na 1000 m pod čtyři minuty výkonem 3:54

Nella Kollárová zvítězila ve své kategorii v hodu medicinbalem - 12,25 m

Maruška Havlínová atakovala sedmimetrovou hranici v trojskoku - 6,85 a tímto výkonem byla druhá ve své kategorii.

Skvělé umístění týmu vyšperkoval Honzík Žiaček vítězstvím ve své kategorii ročníku 2007 a stal se tak nejvšestrannějším sportovcem republiky!!!

Skvělý výkon podtrhla další umístění v první desítce:

5. místo - Vojtěch Husinecký

6. místo - Viktor De Stefanis