Tělesa v akci aneb stavíme město a žijeme v něm 6.B

V rámci třídnických bloků po konci karantény měli žáci 6.B možnost propojit učivo o tělesech s radostí ze spolupráce s ostatními spolužáky. Žáci byli rozděleni do dvou skupina každá se s úkoly popasovala trochu jinak. Stěžejní a nejtěžší úkol byl z doneseného materiálu (papírové krabičky a ruličky) vytvořit model města.

Datum konání: 16. 6. 2020 začátek od 08:00

Žáci museli sami rozhodnout, co ve svém městě chtějí mít, co považují za důležité. Po samotné stavbě následovaly další aktivity: 2) Proč se v našem městě dobře žije - žáci hledali argumenty a odůvodnili. 3) Slavný rodák - někteří žáci dostali za úkol vžít se do role fiktivní slavné osobnosti z daného města a ostatní otázkami museli zjistit, o jakou osobnost se jedná, čím se proslavila. 4) Vyskytly se potíže - žáci se rozdělili do dvou skupin, každá skupina měla za úkol vymyslet něco, co trápí občany města, a zadat to druhé skupině, alias městské radě, k vyřešení. 5) Street art - žáci se vžili do role výtvarníků v otevřeném prostoru, ale zároveň si vyzkoušeli, jaké to je spoléhat na jiné. Jejich úkolem totiž bylo malovat se zavázanýma očima podle instrukcí partnera. Bylo vidět, že po týdnech odloučení si žáci opravdu užívají přítomnost v kolektivu a možnost společně si hrát a něco řešit.

Vytvořeno: 6. 7. 2020
Poslední aktualizace: 6. 7. 2020 23:11