Výlet na Říp a Dílna lidové tradice v Bechlíně - 2. třídy

Datum konání: 1. 11. 2018 začátek od 08:00, délka 8 hodin

Místo konání: Dílna české lidové tradice, Bechlín 18, 411 86 Bechlín

Doba trvání: 8 hodin

Děti z II.A a II.B podnikly ke 100. výročí založení naší republiky výlet na Říp. V hezkém počasí se šlapalo docela dobře a ani památná hora nebyla moc vysoká. Po cestě jsme si vzpomněli na praotce Čecha, jak se asi šlo jemu a jeho družině. Cestou jsme se zastavili na vyhlídce do krajiny a na vrcholu jsme se všichni vyfotili před rotundou. Říká se, že každý Čech by měl aspoň jednou za život na Říp vystoupit, takže my už jsme tento cíl splnili.

Pak jsme navštívili Dílnu české lidové tradice v Bechlíně. Vystřídali jsme se ve čtyřech skupinách. První si prohlédla Podřipský betlém, druhá se dívala, jak se dělají panenky z kukuřičného šustí. Při tom jsme také trochu pomáhali a nakonec jsme dostali panenku jako dárek do třídy. Třetí skupina zatím navlékala korálky na náramek nebo přívěsek a čtvrtá skupina si mohla obarvit figurku vyřezanou z překližky. Děkujeme za ukázky manželům Šustrovým a paní Hejdové.

Vladimíra Thürová, Kateřina Hašková, Jarmila Ježilová

říp_bechlín_2ab