Výsledky Pangea soutěže

matematická soutěž pro žáky 4. - 9. ročníku

Datum konání: 8. 4. 2020 začátek od 22:06

Již druhým rokem se žáci naší školy v hodinách matematiky zúčastnili matematické soutěže Pangea. Letošním tématem byly záchranařské sbory a jejich činnost.

Nejúspěšnějším řešitelem se stal Viktor De Stefanis z 5.A, který svými matematickými znalostmi porazil nejen všechny žáky z kraje, ale také 10 644 soutěžících z celé republiky a zaslouženě si už podruhé vybojoval postup do národního finále, které by se mělo konat 19. 6. v Praze v Národním muzeu.

Do finále ho doprovodí jeho sestra Klára, žákyně 9.B, která obsadila v kraji první místo mezi 525 soutěžícím a do finále postoupila ze 32. místa z 8013 soutěžících v kategorii devátých ročníků.

Své matematické znalosti prokázal i obvyklý účastník soutěží Václav Havlín z 8.A, který taktéž postoupil do červnového finále ze 42. místa v konkurenci 8 737 soutěžících a 2. místa v kraji z 572. Soutěžících.

Postup do národního finále jen těsně unikl Majdě Zelenkové ze 7.A, která byla v kraji ve své kategorii 6. a Kateřině Bělové z 9.A, která v kraji obsadila místo 10.

Gratulujeme a držíme palce v Praze

Vytvořeno: 8. 4. 2020
Poslední aktualizace: 8. 4. 2020 22:15