Jan Amos Komenský

Datum konání: 29. 4. 2021 - 30. 4. 2021 začátek od 22:12

Organizátor: ZŠ Chomutov, Ak. Heyrovského 4539

Doba trvání: 1.1 dní

Děti z IV.A poznávaly život a dílo učitele národů Jana Amose Komenského. Napřed se seznámily s jeho životem v krátkém videu, pak si se podívaly výstavu na nástěnkách ve škole. Na obrázcích sledovaly životní pouť Jana Amose, prohlédly si ukázky z jeho knih a přečetly si některé zajímavé citáty.

Jak řekl velký pedagog: "Hádankami se potýkati vtipná věc jest." Proto nakonec všichni žáci luštili hádanky a úkoly spojené s životem J. A. Komenského. Někteří z nich skládali podobizny Jana Amose, přiřazovali zajímavé údaje z jeho života nebo citáty z jeho děl, jiní zkoušeli za pomoci tabulky se starou abecedou přečíst ukázky z knih. Všichni se pak ještě snažili rozluštit záhadný nápis z nástěnky. Dětem se nejvíce líbily početní úkoly a čtení ze starých knih.

Vladimíra Thürová, Jarmila Ježilová

komensky