Olympiáda v německém jazyce

Školní kolo olympiády z německého jazyka

Datum konání: 12. 1. 2022 - 14. 1. 2022 začátek od 11:47

Organizátor: Michaela Kučerová, Iveta Králová, Jana Bubeníková

Doba trvání: 2.5 dní

V naší škole proběhlo 12. - 14. ledna školní kolo Olympiády z německého jazyka, které se zúčastnilo 171 žáků sedmých až devátých ročníku. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, I. kategorie byla pro sedmáky a II. kategorie pro osmáky a deváťáky.

První místo v sedmých třídách vybojovala Diana Petržílková🥇, druhé místo Šimon Hanzlík🥈 a třetí místo obsadila Justýna Strejcovská🥉.

Druhou kategorii mezi deváťáky ovládl Dalibor Derbaly 🥇, následovala Jana Jiřičková 🥈a poté trio Vendula Klajdačová, Vojtěch Ekrt a Radek Kuric 🥉. Z osmáků si nejlépe vedla Marie Havlínová🥇, Nella Kolárová🥈 a Jakub Moravčík🥉.

Do okresního kola tedy postupují Diana Petržílková se Šimonem Hanzlíkem za I. kategorii a ve II. kategorii Marie Havlínová a o posledním postupujícím rozhodne dodatečný rozstřel mezi triem Klajdačová, Ekrt a Kuric, protože Derbaly a Jiřičková žili nějaký čas v Německu.

Všem postupujícím gratulujeme a držíme pěsti v okresním kole, které se uskuteční 4. 2. 2022.

Vytvořeno: 25. 1. 2022
Poslední aktualizace: 25. 1. 2022 11:51