eu_vvv

Naše škola je zapojena do projektu Výzkum, vývoj a vzdělávání

eu_vvv_logo

Naše škola realizuje projekt
„Velký bratr CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/00 15746“,
který podporuje zlepšení kvality vzdělávání a profesní rozvoj učitelů

spolecnou_cestou
Naše škola realizuje projekt
„Společnou cestou CZ.02.3.61/0.0/0.0/19_075/0016926“
Společnou cestou

EU pamětní deska

Svátek fotbalu Březno

fotbalový turnaj

Datum konání: 27. 6. 2022 začátek od 13:53

Místo konání: 2.Mlýn, 43003 Chomutov

Typ akce: sport, aktivní vyžití

Organizátor: Ivana Poláková

Stejně tak, jako každý rok, i letos se naši žáci zúčastnili fotbalového turnaje, který pořádá ZŠ a MŠ Březno.

Postavili jsme dvě družstva. Mladší žáci byli složení převážně z chlapců a dívek sedmého ročníku a do turnaje šli s motivací odčinit loňský nepovedený turnaj.

Ve své skupině porazili ZŠ Duhová cesta kontumačně 3:0, s domácími borci remizovali 0:0 a o umístění ve skupině rozhodoval poslední zápasy kdy, i přes počáteční obtíže trefit branku, rozstříleli ZŠ Strupčice 5:0. Díky tomu postoupili do vyřazovací části z prvního místa a ve čtvrtfinále je čekali borci že ZŠ Písečná. Tam si s chutí zastříleli a zvítězili 11:2. Po excelentní je přihrávkách Viktora De Stefanise se 7x prosadil Zdeněk Petlanna vyhoupl se do čela tabulky střelců.

V semifinále je narazili na vítěze vedlejší skupiny ZŠ Krušnohorská. Bylo to předčasné finále, neboť obě mužstva předváděla pěkný kombinační fotbal. Naši borci se dostali do vedení, ale pár minut před koncem dostali smolný gól a o postupujícím do finále tak rozhodovali penalty. Po třech sériích nebylo rozhodnuto, tak se pokračovalo. Rozhodla až šestá série kdy Kuba Faltejsek proměnil a Filip Hrdlovič poslední penaltu chytil.

Ve finále nás čekala odveta s domácím týmem. Naši borci předváděli klidný kombinační trpělivý fotbal. Svým nátlakovým napadáním nás do vedení dostala Štěpánka Čížová. Březenští ale střelou z dálky vyrovnala. Vítězný gól vstřelil nejlepší střelec turnaje Zdeněk Petlan. Při závěrečném hvizdu propukla obrovská radost z vítězství, na kterém se podíleli tito hráči a hráčky:

Kuba Ráda že 6.B, Viktor De Stefanis, Štěpánka a Natálka Čížovy, Filip Hrdlovič, Daniel Šourek ze 7.A, Zdeněk Perlám že 7.B a Jakub Faltejsek ze 7.C.

Starší hoši neměli takové ambice a i s minimálním množstvím fotbalistů zabojovali a nakonec vybojovali 5. místo.

Všem boecum gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Vytvořeno: 27. 6. 2022
Poslední aktualizace: 27. 6. 2022 16:22