Vlajka pro Tibet

Datum konání: 10. 3. 2022 začátek od 16:16

Místo konání: celá škola - ZŠ Ak. Heyrovského, 430 03 Chomutov

Organizátor: ZŠ Chomutov, Ak. Heyrovského 4539

Právě dnes 10. 3. 2022 se naše škola již tradičně zapojila do akce „Vlajka pro Tibet“, kterou si připomínáme výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Páté třídy si pod vedením paní učitelek M. Markové a V. Thürové povídaly o historii Tibetu a tvořily své osobní mandaly. Deváté třídy byly rozděleny do čtyř skupin, ve kterých tvořily mandalu s paní učitelkou M. Beranovou, připravovaly tibetské placky z brambor a rýže s paní učitelkou M. Kučerovou a zbylé dvě diskutovaly o tibetském povstání a získávaly informace o celé problematice do které je zasvětili pan ředitel M. Zelenka a pan učitel V. Šmíd. Na závěr jsme všichni společně vyvěsili tibetskou vlajku s přáním míru a svobody pro každou zemi a celou Zemi.

Vytvořeno: 10. 3. 2022
Poslední aktualizace: 10. 3. 2022 16:25