Vyhodnocení soutěže Post Bellum - Příběhy našich sousedů

Kuba točí příspěvek do prezentaceV pátek 11. června 2021 proběhlo sice online, ale přeci jen slavnostní vyhodnocení soutěže Post Bellum - Příběhy našich sousedů. Této soutěže se účastnil i tým z naší školy. A jak to dopadlo?

Datum konání: 11. 6. 2021 začátek od 21:02

„…a 1. místo v soutěži Post Bellum – Příběhy našich sousedů s krátkým filmem Lumír získává…ZŠ Chomutov, Ak. Heyrovského!“

Radost
Tato nádherná věta zazněla v pátek 11. června 2021 před půl šestou odpoledne poté, co porota zhlédla závěrečné prezentace týmů, které se soutěže zúčastnily.

Organizace Post Bellum pořádá v rámci pořadu Příběhy našich sousedů pro žáky ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií soutěž, ve které školní týmy zpracují příběh zvoleného pamětníka, který je pak zapsán v archívu Post Bella a zpřístupněn široké veřejnosti. Zpracovat příběh lze v podobě rozhlasové relace, komiksu, nebo krátkého filmu. Pro zpracování jsou dána kritéria a týmy spolupracují s koordinátorkou, která týmy vede a zprostředkovává jim workshopy, které pomáhají týmy připravit.

Naší koordinátorkou z Post Bella byla Tereza Zemanová, která se o náš tým pečlivě starala a naším týmem byli žáci, kteří vytvořili filmový příběh pana Lumíra Zemana, trampaře a organizátora koncertů písničkářů v bývalém „Armáďáku“ (Závodním klubu železničářů) v dobách minulých.

Pokud se chcete podívat, jaká báječná věc vzešla z rukou Anny Milerové, Barbory Pinkrové, Adély Picálkové, Denisy Klusákové, Denise Wachteidla a Jakuba Bečváře, přikládáme odkaz na film.

Týme, GRATULUJEME, skvělá práce, vynikající spolupráce, výborný tým, se kterým byla radost pracovat!

Blanka Housková, průvodce žákovského týmu

Vytvořeno: 12. 6. 2021