Výběr jazyka

 • Česky
 • English
 • Deutsch

eu_vvv

Naše škola je zapojena do projektu Výzkum, vývoj a vzdělávání

eu_vvv_logo

 Naše škola realizuje projekt
„Velký bratr CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/00 15746“,
který podporuje zlepšení kvality vzdělávání a profesní rozvoj učitelů
 
spolecnou_cestou
Naše škola realizuje projekt
„Společnou cestou CZ.02.3.61/0.0/0.0/19_075/0016926“
Společnou cestou
 
EU pamětní deska

HISTORIE FELIXe

Co je to FELIX ?

FELIX - znamená "šťastný"

FELIX - to je náš školní časopis. 

Noviny žáků ZŠ v Heyrovského ul. Chomutov

    Náš školní časopis vznikl před šestnácti lety a za ty roky se v něm vystřídaly desítky mladých školních redaktorů. Mnozí byli velice šikovní a jejich noviny byly moc zajímavé. V začátcích redakční práce byl součástí redakce i fotografický kroužek, který nejen zaznamenával dění ve škole, ale také fotografie zpracovával ve fotokomoře. To je již dneska minulostí a éra automatických a digitálních fotoaparátů redaktorům práci ulehčuje. Redaktoři FELIXe jsou většinou u všech velkých aktivit na škole a setkávají se při nich se zajímavými lidmi. Redaktoři si povídali s významnými českými olympioniky, kterých na školu přijelo patnáct a byli mezi nimi Dana Zátopová, Imrich Bugár, hokejisté Jiří Králík a František Tikal, zápasníci Karel Engel, Bohumil Kubát, boxer Josef Němec a celá řada dalších významných sportovců. Zajímavou besedu uskutečnili FELIXáci s ing.Petrem Parchomenkem, který na osmimetrové jachtě se svým přítelem přeplaval Atlantický oceán a zakotvil na Hornově mysu na jihu Ameriky. Nebo beseda s Milošem Merlíkem, který v patnáctičlenné skupině milovníků silných motocyklů projel legendární ROUTE 66 z Chicaga na pláž Santa Monica v Los Angeles. Zajímavé bylo setkání s českým cestovatelem, alpinistou, polárníkem a odborníkem na přežití člověka v drsné přírodě Jaroslavem Pavlíčkem z Písku. Ten vybudoval na ostrově Nelson v Antarktidě polární stanici a prožil v ní již několik let. Na expedice do Antarktidy se s ním vypravila i paní Dagmar Havlová,CSc., švagrová našeho bývalého prezidenta Václava Havla. Její láskou je fotografování a ta našim dětem nejen vyprávěla o životě na polární stanici, ale vystavila u nás na škole svoje antarktické fotografie. A u toho všeho byla redakce FELIXe. Redaktoři se podíleli na organizování velkých školních i okresních akcí. Byli u organizace a průběhu Běhu Terryho Foxe 1999, kterého se zúčastnilo přes 3 500 lidí a výtěžek přes čtvrt milionu korun putoval na konto Ligy proti rakovině. Organizovali čtyřdenní Dětské olympijské hry v květnu roku 2002 a pětidenní dětskou olympiádu s paralympiádou v květnu a červnu 2005, okresní kola ve florbalu, volejbalu, basketbalu a pomáhali při dalších akcích Školního sportovního klubu. Všichni se drží hesla, že se na škole nesmí dít nic, u čeho by redaktoři školního časopisu FELIX nebyli. A tak jsou vidět se svými redakčními bloky a s diktafonem všude. Píší reportáže, povídají si s učiteli a se spolužáky, zpovídají zajímavé lidi, neušetří své zvědavosti ani školního inspektora, když na školu zavítá.

     První redaktoři FELIXe jsou dneska již dospělí. Mnozí mají své rodiny, někteří dokončili vysoké školy a další mají zajímavá povolání. A tak se každým rokem redakce obměňuje. Ti nejzkušenější z devátých tříd odcházejí a na jejich místo přijdou jiní, kteří se učí školní noviny teprve dělat. Někteří nevydrží, protože zjistí, kolik je to práce a volného času, že je potřeba alespoň jeden den v týdnu si naplánovat čas na pravidelnou schůzku redakční rady. Ale každoročně jich zůstává dostatek k tomu, aby mohla redakce pracovat.

    Díky tomuto zájmu bude ve školním roce 2006 - 2007 pracovat redakce už šestnáctým rokem... 

Josef Griml - vedoucí redakčního kroužku FELIX 

www.detidetem.wz.cz

 

                         ŠESTNÁCTÝ ROK PRÁCE REDAKCE

             ŠKOLNÍHO ČASOPISU FELIX

   Na počátku školního roku 2006 - 2007 začíná redakce pracovat s velkým nadšením a hned na první schůzce se objevuje mnoho zajímavých nápadů. Pomineme-li vlastně samozřejmou povinnost redaktora FELIXe - "být u všeho, co se jen ve škole děje", tak už na začátku školního roku snad všichni členové redakce pochopili, že práce "ve FELIXovi" znamená mít hodně zajímavých nápadů a přiložit ruku k dílu.

             A co FELIXáci pro tento školní rok vymysleli ?

 • setkání se sportovci motoristy - RYCHLÁ KOLA - VE VŮNI BENZÍNU - autokros, motokros, rychlostní závody, plochá dráha, motokáry, sidecarkros... 
 • spolupráci na všech sportovních turnajích, které bude škola konat - florbal, volejbal, vybíjená, beachvolejbal
 • realizaci velkého Vánočního turnaje ve stolním tenisu
 • účast na přípravě a organizaci dvou krajských přehlídek DĚTSKÁ SCÉNA Ústeckého kraje - dětské divadlo a recitační kolektivy (v Městském divadle Chomutov) a dětských sólových recitátorů (v SKKS Chomutov)
 • patronát nad přehlídkou dětské dramatické tvořivosti žáků speciálních škol regionu DIVADÝLKO 2007
 • výstava obrazů učitelky naší školy Mgr. Miroslavy Beranové
 • velká tvořivá soutěž - TVOŘÍME LOUTKY aneb CESTA K POHÁDCE ZAČÍNÁ V LOUTKOVÉM DIVADLE - zvláštní žákovský projekt, kterým oslovíme žáky naší školy, Chomutovska a celé České republiky s účastí loutkových divadel a muzeí loutkařských kultur a velkou výstavou výrobků
 • dvoudenní (červen 2007) Dětské sportovní hry s účastí přátel ze školy Skadarlija v Bělehradě
 • pokračování žákovského projektu CESTUJEME PO SVĚTĚ - besedy s cestovateli a zajímavými lidmi
 • a další zajímavé akce redaktory FELIXe ještě v průběhu školního roku jistě napadnou

         A KDO V REDAKCI LETOS PRACUJE ?

  Na redaktory FELIXe se můžete podívat, když si "rozkliknete" Fotogalerii redakce.