Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

eu_vvv

Naše škola je zapojena do projektu Výzkum, vývoj a vzdělávání

eu_vvv_logo

 Naše škola realizuje projekt
„Velký bratr CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/00 15746“,
který podporuje zlepšení kvality vzdělávání a profesní rozvoj učitelů
 
spolecnou_cestou
Naše škola realizuje projekt
„Společnou cestou CZ.02.3.61/0.0/0.0/19_075/0016926“
Společnou cestou
 
EU pamětní deska

Stránka

SAFARI
Asi 2 km od Livingstone je safari, na které jsme se jeli také podívat. Při vstupu do parku jsme zaplatili a pak už  jen bylo na nás co uděláme. Pustili nás dovnitř a my jeli pouze s autem bez průvodce a najednou jsme potkali asi 15O slonů. Nejdřive z nich byl trochu strach, protože někteří sloni byli až přiliš  blízko, ale pak jsme si užívali krásy těchto obrovských  živočichů. Dále jsme tu viděli antilopy a žirafy. Krása, nádhera…

SAFARI
Asi 2 km od Livingstone je safari, na které jsme se jeli také podívat. Při vstupu do parku jsme zaplatili a pak už jen bylo na nás co uděláme. Pustili nás dovnitř a my jeli pouze s autem bez průvodce a najednou jsme potkali asi 15O slonů. Nejdřive z nich byl trochu strach, protože někteří sloni byli až přiliš blízko, ale pak jsme si užívali krásy těchto obrovských živočichů. Dále jsme tu viděli antilopy a žirafy. Krása, nádhera…

KROKODÝLÍ FARMA
Krokodýlí farma byla asi 10km od Lusaky, a tak jsme se na ní zajeli také podívat. Ze začátku jsem na farmě viděl pár hadů - Mambu černou, Mambu zelenou…samozdřejmě, že v teráriích. Dále jsme viděli krokodýly asi dva roky staré, kteří měřili asi 1 metr. Dále jsem si mohl vzít do ruky želvu, velkou želvu, myslím že mohla mít něco okolo 2O kg. To už  jsme si mysleli, že je to všechno, ale přišli jsme k takovému oplocený rybník, kde jsme viděli krokodýly až 70 let staré a nekteré kousky měly až 7 metrů. Opravdu macci. Na krokodýlí farmě jsem také ochutnal krokodýlí maso. No moc mi nejelo, ale nebylo to zas tak strašné. Je prý hodně zdravé.

KROKODÝLÍ FARMA
Krokodýlí farma byla asi 10km od Lusaky, a tak jsme se na ní zajeli také podívat. Ze začátku jsem na farmě viděl pár hadů - Mambu černou, Mambu zelenou…samozdřejmě, že v teráriích. Dále jsme viděli krokodýly asi dva roky staré, kteří měřili asi 1 metr. Dále jsem si mohl vzít do ruky želvu, velkou želvu, myslím že mohla mít něco okolo 2O kg. To už jsme si mysleli, že je to všechno, ale přišli jsme k takovému oplocený rybník, kde jsme viděli krokodýly až 70 let staré a nekteré kousky měly až 7 metrů. Opravdu macci. Na krokodýlí farmě jsem také ochutnal krokodýlí maso. No moc mi nejelo, ale nebylo to zas tak strašné. Je prý hodně zdravé.

Nebyla to malá želva, vážila 20 kilo

Nebyla to malá želva, vážila 20 kilo

MFUWE NATIONAL PARK
Do Mfuwe Parku jsme letěli malým asi 12-ti místným letadlem. Po příletu pro nás až na letiště přijeli safari autem, kterým nás průvodce vozil po parku celé 3 dny. Zažili jsme safari v 6 ráno, safari odpoledne a i noční safari. Tak tady to bylo to nejhezčí co přišlo. Tolik zvířat co jsme viděli a z takové blískosti, to se mi ani nechtělo věřit. Slona, který se na nás koukal a pokojně si jedl svojí větev a my od něj byli asi 5 metrů daleko, prostě krása. Slůňátko, které se rochnilo v bahně. Stádo slonů, které pomalu mizelo v řece. Malou antilopku, která se nás také nebála. Líné lvy, kteří jen vždycky zvedli hlavu a zívli, když jsme se k nim přiblížili na pár metrů. Viděli jsme také pět lvic, jak loví žirafu a ta se statečně brání kopnutím do lvice, která si tak roztrhla nohu. Prostě krásné zážitky z divočiny. Tady jsme opravdu viděli, jak to chodí v divoké přírodě. V noci při nočním safari nás překvapilo stádo asi  pětitisíc bůvolů, byli všude, kam jsi jen dohlédnul. Ani nevím kolik „Giga bajtů“ fotek jsme tady nafotili. Při zpáteční cestě od recepce k chatce nás musel doprovázet průvodce, protože hrozilo, že nějaké zvíře se na nás příjde podívat. A aky ano, přímo u naší chatky jsme měli hrocha, který se nás ale zalekl a rychle běžel do vody. Z téhle cesty do MFUWE PARKU máme nejvíc krásných zážitků. To byla opravdu pravá Afrika.

MFUWE NATIONAL PARK
Do Mfuwe Parku jsme letěli malým asi 12-ti místným letadlem. Po příletu pro nás až na letiště přijeli safari autem, kterým nás průvodce vozil po parku celé 3 dny. Zažili jsme safari v 6 ráno, safari odpoledne a i noční safari. Tak tady to bylo to nejhezčí co přišlo. Tolik zvířat co jsme viděli a z takové blískosti, to se mi ani nechtělo věřit. Slona, který se na nás koukal a pokojně si jedl svojí větev a my od něj byli asi 5 metrů daleko, prostě krása. Slůňátko, které se rochnilo v bahně. Stádo slonů, které pomalu mizelo v řece. Malou antilopku, která se nás také nebála. Líné lvy, kteří jen vždycky zvedli hlavu a zívli, když jsme se k nim přiblížili na pár metrů. Viděli jsme také pět lvic, jak loví žirafu a ta se statečně brání kopnutím do lvice, která si tak roztrhla nohu. Prostě krásné zážitky z divočiny. Tady jsme opravdu viděli, jak to chodí v divoké přírodě. V noci při nočním safari nás překvapilo stádo asi pětitisíc bůvolů, byli všude, kam jsi jen dohlédnul. Ani nevím kolik „Giga bajtů“ fotek jsme tady nafotili. Při zpáteční cestě od recepce k chatce nás musel doprovázet průvodce, protože hrozilo, že nějaké zvíře se na nás příjde podívat. A aky ano, přímo u naší chatky jsme měli hrocha, který se nás ale zalekl a rychle běžel do vody. Z téhle cesty do MFUWE PARKU máme nejvíc krásných zážitků. To byla opravdu pravá Afrika.

Tak, to je ta antilopka, která se nás vůbec nebála.

Tak, to je ta antilopka, která se nás vůbec nebála.

Lvi se líně povalovali....

Lvi se líně povalovali....

Dvě krásné žirafy

Dvě krásné žirafy

Ani lvice se nedaly ze svého klidu nijak vyrušit.

Ani lvice se nedaly ze svého klidu nijak vyrušit.

Setkání se slony se mi vždycky moc líbilo.

Tady sice moje fotovyprávění končí, ale těch fotek a vzpomínek jsem si z africké Zambie přivezl strašně moc. V Africe se mi velmi líbilo a přál bych každému, aby se tam mohl také podívat.
Petr Flaška 8.A

Setkání se slony se mi vždycky moc líbilo.

Tady sice moje fotovyprávění končí, ale těch fotek a vzpomínek jsem si z africké Zambie přivezl strašně moc. V Africe se mi velmi líbilo a přál bych každému, aby se tam mohl také podívat.
Petr Flaška 8.A


Stránka