ZŠ Chomutov
ZŠ Chomutov Akademika
Heyrovského 4539

Vážení rodiče,

ve středu 24.4. proběhnou třídní schůzky. 1. stupeň začíná v 15:302. stupeň16:00. Srdečně Vás zveme.

Republikové finále Odznaku všestrannosti

Kdy: 4. 9. 2019 12:06 – 6. 9. 2019 23:59

Kde: Brno

- vrcholná soutěž všestrannosti pro žáky od 4. - 9. ročníku

Typ akce: sport, aktivní vyžití (ostatní)
Akce je vhodná pro děti

Po roční pauze se opět družstvo naší školy probojovalo do finálových bojů Odznaku všestrannosti.

Po vydařeném soustředění vyrazili žáci se svými učiteli tělesné výchovy do Brna, kde se již čtvrtým rokem toto finálové klání koná. Ambice týmu nebyly příliš vysoké, ale rozhodně jsme chtěli atakovat příčky na začátku druhé desítky.

První disciplína - skok daleký naše ambice potvrdila. I přes některé výborné výkony - Vojta Husinecký skočil 517 cm a Nelly Miltnerová 462 cm, bylo naše družstvo na 12. místě.

Od druhé disciplíny už ale výsledkovým pořadím jen stoupalo. Pomohly k tomu výkony jako třeba 306 přeskoků přes švihadlo Kláry De Stefanis, nebo 66 shybů Matyáše Hrůzy. Skvělé byly výkony v běhu na 60 m, kdy všichni hoši stlačili své výkony pod 9 s a skvěle běžela Sára Srnková, která hranici devíti sekund překročila jen o jednu setinu.

Po prvním dni nám tak patřilo nečekané páté místo.

Republikové finále nebylo ale jen o sportovních výkonech žáků. Mohli si zde vyzkoušet v olympijské vesničce jízdu na handbiku, stolní tenis na ministolech, skoky na závodní trampolíně, basketbal na vozíčku a jiné.

Po závodech prvního dne následovala exhibice olympioniků. Žáci tak mohli pomyslně změřit své výkony se sportovci, co reprezentují naši zemi na olympijských hrách. Po celou dobu bylo možné získat podpisové karty a popovídat si se zástupci olympioniků napříč generacemi. K dispozici byly dětem takové ikony českého sportu jako je Jarmila Kratochvílová, Táňa Kocembová, bratři Svojanovští, Petr Kůrka a další.

Druhý den naši žáci začali skvělými výkony v trojskoku i v klicích. Škoda, že se jim úplně nevydařily leh-sedy, kde hranici 100 leh-sedů za dvě minuty zvládla jen Sára Srnková. Někteří si ale spravili chuť v míčku, kde David Beck jen o deset centimetrů nepřehodil hranici 65 m. Z dívek se v míčku nejlépe dařilo Veronice Rožičové, která přehodila hranici 35 m.

Před posledni disciplínou byli naši žáci pátí. V běhu na 1000m ale vyždímali poslední zbytky sil a svělé časy Vojty Husineckého 3:09, Sáry Srnkové 3:32 a Nelly Miltnerové 3:33 přinesly body, které naše družstvo posunuly na konečné čtvrté místo. Sice bramborová medaile trošku zamrzí, ale kdyby nám to někdo řekl před závodem, nevěřili bychom.

Naše škola neměla zástupce pouze mezi závodícími družstvy, ale skvělými výkony v krajském kole si vybojovali účast ještě dva jednotlivci. Benjamínek výpravy Viktor De Stefanis a Jan Žiaček, který absolvoval celý závod se sádrou na palci. Popasoval se ale s tímto handicapem výborně a obsadil v konkurenci žáků narozených v roce 2007 konečné 31. místo. V lepším umístění mu zabránilo především to, že ve volitelné disciplíně nemohl zvolit oblíbené plavání.

Viktor De Stefanis byl na velkém finálovém klání poprvé především sbírat zkušenosti. I tak předvedl výborné výkony, které stačily na konečnou 12. příčku. Nejvíce se mu vydařily disciplíny leh-sedy, kdy s výkonem 94 leh-sedů obsadil 4. místo v ročníku a v driblinku na dvě minuty si výkonem 285 m dokonce ještě o příčku polepšil.

Děkujeme za reprezentaci školy a skvělé výkony všech zúčastněných.