Vážení rodiče a přátelé naší školy, ve čtvrtek 4. dubna proběhne na naší škole Den otevřených dveří - bližší informace naleznete zde.

Republikové finále v přespolním běhu

Kdy: 25. 10. 2022 8:00 - 13:30

Kde: Areál u Pilské nádrže, Žďár nad Sázavou

Republikové finále v přespolním běhu 1

V úterý 25. října se konalo ve Žďáru nad Sázavou republikové finále v přespolním běhu ZŠ a SŠ. Vůbec poprvé nechyběly ani naše zástupkyně, které si vybojovaly postup vítězstvím v krajském kole. Jak se našim běžkyním dařilo?

Typ akce: sport, aktivní vyžití (běh)
Akce je vhodná pro děti

Žákyně naší školy se poprvé v historii školy probojovaly do republikového finále v přespolním běhu, které se konalo 25. 10. 2022 ve Žďáru nad Sázavou.

Na dlouhou cestu družstvo vyrazilo vlakem už v pondělí.

Závod probíhal v krásném areálu Pilské nádrže. Pro dívky byla připravena velmi těžká kopcovitá trať, se kterou se ale popraly bravurně. Ačkoli naše družstvo bylo zřejmě jediné, které ve svých řadách nemělo ani jednu atletku, v konkurenci 16ti družstev celé republiky se neztratilo a vybojovalo v konečném součtu pořadí 12. místo. Nejkvalitnější výsledek předvedla Maruška Havlínová, která v konkurenci 96 závodnic obsadila 25. místo. Výsledek mohl možná být ještě o kousek lepší, ale bohužel se závodu nemohla zúčastnit Anička Husinecká, která se zasloužila o postup na republiku.

Naše dívky závodily ve složení Marie Havlínová, Štěpánka a Natálie Čížovy, Johana Vrbasová a Ema Kočková. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.